FAQ aneb co vás nejvíce zajímá

Některé otázky se opakují velmi často. Právě proto jsme je pro vás přehledně zpracovali, abyste si mohli ihned najít odpověď na to, co vás nejvíce zajímá. Jestliže však máte specifickou otázku, určitě se na nás obraťte, jsme odborníci a rádi vám pomůžeme – jsme Realimetka, ale nejsme kyselí a rádi vám se vším poradíme!

K čemu je dobrý Home Staging?​

Tato služba je na českém realitním trhu poměrně krátce, ale už si dokázala získat velkou oblibu. Pomáhá připravit nemovitost k prodeji, a to tak, že vám naaranžujeme interiér či exteriér. Služba se řídí propracovanými zásadami, u kterých je prokázáno, že pomohou nemovitost prodat rychleji a také s větším ziskem. Zkrátka udělá nemovitost pro kupce výrazně atraktivnější.

Co je to energetický průkaz?

Tento ze zákona povinný „štítek“ ukazuje energetickou náročnost nemovitosti. Můžete díky němu odvodit případné finanční náklady na energie. Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) je ze zákona povinný pro všechny nemovitosti, které jsou nabízeny k prodeji nebo pronájmu. Za zpracování PENB zodpovídá majitel nemovitosti, zpracovat ho mohou jen energetičtí specialisté s licencí. Jestliže nabízíte na realitním trhu nemovitost bez PENB, hrozí vám sankce až 200 000 Kč.

Zprostředkovatelská smlouva

Chápeme, že smluv je v oblasti realit mnoho a je těžké se v nich orientovat. Jedna z nich vás však zajímá nejvíce, a to smlouva zprostředkovatelská. Tato smlouva zabezpečuje, že zprostředkovatel vám zprostředkuje uzavření smlouvy se třetí osobou. V oblasti realit se jedná o smlouvu mezi realitní kanceláří, prodejcem nemovitosti a kupcem. Realitní kancelář se zavazuje k tomu, že vám zprostředkuje obchod s kupcem vaší nemovitosti. Zájemce pak má povinnost za zprostředkování zaplatit.

Jak poznám seriózní realitní kancelář?

Profesionální realitní kancelář poznáte už podle samotného vystupování. Všímejte si detailů a přístupu k vám. Dobrá realitní kancelář má samozřejmě kladné reference, a to nejen na svých stránkách, ale především různě na internetu. Realitní kancelář si prověřte dříve, než začnete spolupracovat. Stejně tak si zkuste vyhledat zkušenosti s jejich makléři, například konkrétně s tím, který s vámi bude jednat. Dále si všímejte rozsahu služeb a objemu úspěšných obchodů.

Je můj realitní makléř skutečně profesionál?

Člověka, který se dennodenně pohybuje na realitním trhu, poznáte podle vystupování, jeho zkušeností i jednání. Realitní expert jedná vždy a za všech okolností profesionálně, s pozitivním přístupem ke klientům. Snaží se uzavřít obchod tak, aby byly spokojeny obě strany, tedy prodávající i kupující. Makléři, kteří svou práci berou skutečně zodpovědně, se často vzdělávají na kurzech pro realitní makléře, což vám mohou doložit.

Co je to pozitivní licitace?

​Jednoduše řečeno se jedná o systém, díky kterému dojde k obchodu, kdy je s výsledkem spokojen kupující i prodávající. Pozitivní licitaci se jinak říká také švýcarský systém a snaží se o maximální optimalizaci ceny, díky tomu se podaří nemovitost prodat rychle, avšak s největším možným ziskem. Při pozitivní licitaci se stanoví taková cena, která je nejvíce výhodná pro prodávající i kupující stranu, což je velmi atraktivní.


Zaujali jsme vás? napište nám!

*
*
*
*
email: